Mišmaš

22. 5. 2018

PO ČTYŘECH LETECH

Jsou tomu přesně čtyři roky, co jsem začala prodávat Maclaren vozítka u nás v obýváku. Čas běží velmi relativně, nemám pocit, že by mi s Buggy proklouzl mezi prsty. Pamatuji si živě začátek tohoto bláznivého podnikání v garáži, většinu našich klientů i všechny novinky a změny, které jsme v obchodním modelu udělali. 

Mám velký smysl pro analýzu a detail. Vedu si statistiky, které vypovídají víc v prvních letech podnikání, než samotná tržba a zisk, protože ty jsou investovány zpět, chce-li člověk rozvíjet co započal. 

Tak se tady v mišmaši podělím o to, co mě těší a co jsem v uplynulém týdnu zjistila. 

Za dobu čtyř let jsem prodala 31 nových a 279 mírně použitých kočárků. Obsloužila jsem 426 klientů, většinu z nich hned několikrát. Mám čtyři klientky, které mají od nás kompletní a úplnou výbavu, tzn. kočárek a všechny doplňky. Vykoupila jsem a znovu prodala 22 kočárků v ČR a 17 jich prodala komisně. 

Třikrát jsem zaplatila roční daně a třikrát mi byla zvednuta zálohová platba na sociální a zdravotní pojištění. 

Věnovala jsem Maclaren autosedačku, dvacet dva kočárků, dva držáky na pití, čtyři náhradní textílie a dvě stříšky na dobré účely, případně lidem ze sociálně nižších vrstev. Jako partner projektu NEBOURAM.CZ jsem pak předala hlavní výhru nový kočárek Techno XT. 

Jsou tomu čtyři roky a já začínám pociťovat únavu. Čísla hovoří jasně, není se co divit. Byla jsem v prodejně ráno i večer, o víkendech i ve svátcích a člověk není stroj. Od 1.6.2018 tedy trochu brzdím a pátý rok rozjíždím s nutnými opatřeními.
A ta jsou:
  • prodejna nemá otevírací dobu, na nákup je nutné se předem domluvit
  • komisní prodej nenabízím a v ČR nevykupuji
  • madla nevozím
  • rady podávám jen telefonicky, a to od 9h do 17h každý den
  • o víkendech a svátcích neprodávám
  • ve všení dny jsem v prodejně k dispozici (po dohodě) pouze do 20h. 
Je možné, že od ledna 2019 zase vše bude jinak, ale teď to tak cítím. A mám tu možnost si své podnikání upravit dle svých potřeb. 

Těším se na další statistiky:-). 
Zuzka
   Zpět