Mišmaš

22. 3. 2017

RADY A ZASE RADY

Velkou součástí mé práce je poradenství. Dělám ho ráda, dělám ho zdarma. Myslím totiž, že k práci speciality/odborníka patří. Při osobních návštěvách v prodejně je samozřejmostí.  

Velkou částí mé denní rutiny jsou emaily s dotazy. Odpovědi píši zodpovědně a nikdy za ně nic nechci. Myslím si totiž, že i dobře míněnou radou se dá získat zajímavá reference. 

Někdy jsou otázky z těch běžných, někdy z těch složitějších. Rekord je 64 emailů ohledně jednoho nákupu. 

Jednu takovou "poradní konverzaci" připojuji. Možná, že pomůže i ostatním.
 


 

Hezký den Vám přeji!

Podávám hlášení, že balíček dorazil a peníze jsem právě odeslala. Vložka vypadá na kočárku moc hezky a s madlem si nevím rady jak ho přidělat... Můžete mi poradit? A ještě prosím, ted už mám ten pásek u kočárku dobře? Když koukám na videa, většinou je v nich černý kočár a tam to není moc vidět. Ve vaší původní zprávě jsem moc nepochopila to s tou stříškou a zádama kočárku..
Hezké ráno, 
tak předně: podíváte-li se na kočárek, tak část stříšky, která visí mezi rukojeťmi kočárku a je spuštěná jako by za záda dítěte, je připnutá cvokem na sedací textilní část. Tím je dítě kryto a nefouká mu do kočárku z boku. 
Co se týká madla, tak konec madla, kde je připínací část obtočte kolem konstrukce, pořádně a zcela. Dává se do spodní části konstrukce. Použijte sílu a nebojte se, že ho zlomíte. Nic se mu nestane. ZuzkaDobrý večer.
Tak madlo jsem nakonec nasadila, ale vůbec to na jedné straně nešlo (jako by byla větší tyč nebo menší otvor :-D). A překvapilo mě, že madlo je jakoby navolno - že se sním dá lehce hýbat nahoru a dolů. Myslela jsem, že se o něj syn bude moct třeba opřít a to nepůjde, protože sjede do spodní polohy. Takhle je to normálně? ... A ještě se zeptám na podložku... Jen jsem ji provlékla pásy (vůz foto), jiné upevnění jsem nenašla,takže předpokládám, že to mám správně. Tam mě zase trochu zaráží, že podložka je dost navolno a pokud si do kočárku dítě sedne a nezapnu mu horní pásy (s čímž jsem počítala), tak podložka sjede - je tak v půli zad a dole vykukuje. Neberte to prosím jako kritiku, jen mě zajímá, zda to tak má být.
Hezký večer přeji,

Dobrý den,
madlo máte nasazené dobře. Zda je v pořádku či ne zjistíme, až mi napíšete, zda klouže nahoru a dolů po konstrukci, anebo v kloubu. Jezdí Vám samovolně po ocelové části konstrukce dolů? Pokud ano, musíme ​ho vyměnit. Pokud se hýbe jak za něj vezmete, tedy v kloubu, pak je to v pořádku.
Na svých webovkách píši, že já madlo všeobecně nedoporučuji, protože není určeno k opírání dětí, protože děti rychle zjistí, že se dá podlézt či přelézt a dělají s ním nepřístojnosti ohrožující bezpečnost.
Možná, že Vám nešlo nasadit (z jedné strany), protože v něm zůstala vložka (i když jsem to kontrolovala a nezdá se mi), čili ta část, která se do zapínání vsouvá, když máte menší kočárky (Quest, Trimuph) s užší konstrukcí.
Vložku nasazenou dobře nemáte, ale nevadí. Měla byste postranní kšíry, tedy ty, co jdou děťátku přes břicho prostrčit dvěma dírami na vložce, které jsou k tomu určené. Vy jste je jen umístila do postranních výkrojů, čili vložku teď drží jen prostřední bezpečnostní spona, a to je málo. Kromě toho, pokud máte v horní partii textilní části dva otvůrky (nahoře pod stříškou), pak byste měla mít vložku opatřenou suchými zipy, které se do těch otvůrků strčí a tím vložka drží 100%. Pokud otvůrky nemáte, nevadí, vložka by měla i tak držet na spodních kšírách.
Pokud s tím budete mít obtíže, vypravím se za Vámi, vezmu se sebou další vložky se suchými zipy a nasadíme to vše správně a tak, aby Vám to nepadalo. Prosím dejte mi vědět, jak Vám klouže madlo a zda máte otvůrky na vrchu textilní části. Děkuji, Zuzka 


Moc děkuji za odpověď!
Madlo se hýbe v kloubu. Ale zarazilo mě, že poměrně snadno. Nic jsem o tom předně nečetla a myslela si, že koupim madlo kvůli tomu, že o něj syn bude opreny, aby mohl vykukovat ven. Holt moje blbost, že jsem si informace nezjistila :-) A po konstrukci nejezdí samovolně, jen když na něj mírně zatlačím - ale pouze na jedné straně. Na té druhé (která mi nešla nasadit) drží jak přibité. To už tam je asi navždy :-D
Teď k podložce... Ta mě trápí víc. Žádné suché zipy jsem nenašla (předpokládám, že jsem měla hledat na podložce?) a nějaké dírky v kočárku jsou (viz foto). Právě nějaké přidělání zeshora jsem si představovala... A dole pásy do dírek dostanu jak? Pásy se dají rozebrat? Ještě jsem neměla čas to důkladně prozkoumat. Chápu dobře, že některé podložky suché zipy mají a jiné ne? Byla by popřípadě možná výměna? 
Hezký denDobrý den,
máte sice pravdu, že je tak trochu Vaše chyba, že jste si o madlu nic předem nepřečetla:-), ale protože si přeji, abyste byla spokojená navrhuji, že mi jej můžete vrátit a já Vám vrátím peníze. Nebudete první a určitě ani poslední:-). O madla je i přes mé přesvědčení a vyjádření velký zájem, takže ho udám obratem:-).
Co se týká vložky, máme dvě možnosti. Buď ji pošlete zpět a vyberete si jinou se suchými zipy, což jsou přesně ty určené pro Váš typ kočárku, neboť máte mladší ročník s dírkami (ano, jsou to ty, které jste nafotila), anebo chcete-li tuto, pošlete mi ji zpět a my Vám na ní, resp. moje švadlena co je přešívá a dělá i další Maclaren úpravy Vám na ni ty zipy přišije. Opravdu záleží na Vás. Mě záleží na tom, abyste byla spokojená a kočárek Vám dělal radost, ne starost. Budu čekat na Vaši odpověď a přeji Vám pěkný víkend, ZuzkaDobrý večer přeji!
Tedy, takový přístup už jsem dlouho nezažila - moc vám ta něj děkujil!
Madlo bych nejdřív chtěla vyzkoušet venku při jízdě a to nebude dřív, než za pár týdnů, počítám... Takže si ho nechám a popřípadě prodám. 
A s podložkou si také zkusím poradit. Co jsem koukala na jiné fotky, tak je to jen proužek suchého zipu, že? Ten se pak provlékne přes ty dírky a zalepí na druhé straně? Já sama bych to nezvládla, ale příští týden snad zjistím, jestli by to zvládla mamka.  Kdyby náhodou ne, mohla bych tedy poprosit vás o přidělení suchých zipů? Podložku měnit nechci, tahle na kočárek pasuje krásně ;-)
A ještě prosím, ty dolní pásy jdou rozebrat, že?
A nedá se náhodou udělat nějak to, aby v kočárku zůstaly jen spodní pásy? Vím, že to nebude tak bezpečné, ale na občasné svezení staršího dítka...
Děkuji za Vaši ochotu!


Dobré ráno,
děkuji za pochvalu, ta vždy potěší. Pro mě je Buggy koníčkem (věřím, že zatím:-)...) a dělám jej moc ráda, srdcem. Není to byznys a myslím, že je to cítit.
Kšíry se samozřejmě rozdělat dají tak, abyste mohla používat jen ty přes bříško. Když se podíváte na platovou součástku kšírů, kterou zapínáte do bezpečnostní spony mezi nohama dítěte, tak tato plastová součástka má na svém vrchu takový zobáček, do kterého jsou nasazeny horní části kšír. Ten zobáček se dá nadzvednout, někdy prstem, někdy šroubovákem či nůžkami a vyvléknout horní část. Z kočárku je pak sundáte prostrčením ze zadní části konstrukce, přes textilní část a ven. Pokud by to nebylo srozumitelné, dejte vědět, pokusím se Vám postup nafotit. Zuzka

Dobrý den,
Opět se na vás obracím s radou...

Vždy při skládání kočárku do auta se mi po opětovném rozložení (nebo teda spíš při skládání, při rozložení si toho všimnu)  vycvakne jedna část stříšky (viz foto)  - co dělám špatně? Skládám i s fusakem, jestli to může mít vliv.
A ještě druhá fotka - ta sluneční clona (nebo co to je :-D).  Mám ji pořád takovou divně skroucenou. Narovnat jde, ale.za chvíli je zase "divné". To bych musela rovnat každých pět minut. Je to takhle normální?
S přáním hezkého dne,


Dobrý den,
tak nejprve vysouvání stříšky. Někdy se stává, že se nedaří (i na několik pokusů) zasunout bok stříšky na konstrukci (což je Váš případ) a pak vyskakuje při každé příležitosti. Trik je v tom, že se musí pravdu silou!! přitlačit stříška k tyči konstrukce a tahem dolů zasouvat umělohmotnou část na stříšce do té, co je na konstrukci. Pokud to uděláte správně poznáte to, protože umělá hmota se šroubem na konstrukci bude klást odbor a budete muset tlačit hodně. Pak už vyskakovat nebude.
Část stříšky, kterou maminky často považují za stínítko, je ochranným krytem stříšky před umazáním od koleček v momentě složení. Tato fajnová věc nemá žádnou jinou funkci. Není proto třeba ji nijak rovnat, má být spíš zmáčknutá ke stříšce, nápis nebývá vidět. Ona sama se srovná v momentě, kdy kočárek složíte. Budete-li ještě cokoliv potřebovat upřesnit, tak se ozvěte. Hezký den, Zuzka

Zpět